travelmatszczecin

Przejdź do treści

TRANSLATOR


            Taplickie Skały - Skalne Miasto

Teplickie Skały - Skalne Miasto

Ciekawą wycieczką, którą również polecamy jest wycieczka do Teplickiego Skalnego Miasta. Niewielka odległość od Kudowy i bardzo dobry dojazd oraz parkingi oprócz pięknych widoków, to dodatkowe atuty tej wycieczki. My pojechaliśmy z Biurem Podróży, ale i samemu można pojechać na wycieczkę.
Dwa kilometry od miasta Teplice znajdują się Teplickie Skały, w kierunku na Adrspach. Tak jak w Adrspach i tutaj znajdują się liczne, unikalne formy skalne, takie jak symbol skał tuplickich
, - Skalna Korona, Wykałaczka Karkonosza, Wieża Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych.  Trasa zwiedzania to ok. 6 km i można ją pokonać w ciągu 2-3 godzin. Idąc będziecie podziwiać piękno otaczającej Was przyrody, a od czasu do czasu zobaczycie pstrągi pływające w licznych potoczkach. Zwiedzanie warto rozpocząć od wejścia na szczyt ruin zamku Strzemię. Zamku już nie ma, ale ze szczytu roztacza się wspaniały widok na okolice. Trasa jest łatwa do przejścia a dużo informacyjnych tablic na szlaku opisuje mijające skałki.
Pogoda była „pod zdechłym Azorem”, ale niezapomniane widoki wynagrodziły nam wszystko.
W roku 1790 Teplickie Skalne Miasto zwiedzał również Johann Wolfgang Goethe a więc i Ty zwiedzając to miejsce dołączasz do grona wędrowców zwiedzających te wspaniałe, piękne miejsca.


                                                                      
Michał Krajnik & Zbyszek Mat
Wróć do spisu treści