travelmatszczecin

Przejdź do treści

TRANSLATOR


Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku

Na deptaku w Ciechocinku

Słynny "Grzybek" - żródło solankowe

Zabytkowa Warzelnia Soli - Ciechocinek

Muzeum w zabytkowej warzelni soli - Ciechocinek

Najstarsze w Europie tężnie ciechocińskie


      Na deptaku ....  w Ciechocinku


Ciechocinek – jeden z największych, najpiękniejszych i znanych polskich kurortów nizinnych znany od 175 lat określany perłą uzdrowisk . Ciekawa historia kurortu, jego powstania i świetności ale chyba też w ostatnich latach pomimo dużego wysiłku gospodarzy uzdrowiska trudno jest przywrócić dawny czar Ciechocinka. Bo to i czasy już inne , zniszczenia wojenne i powojenne i styl kurortu dostosowany do dużej ilości przebywających kuracjuszy.

 Ale Ciechocinek to też liczne hotele, sanatoria, wody mineralne i złoża solanek bogatych w związki sodu, wapnia, magnezu, bromu i …. czego tam jeszcze nie ma??? 

Miasto festiwali z bogatą ofertą imprez. Danuta Rinn śpiewała o deptaku w Ciechocinku na którym skupiało się życie towarzyskie kuracjuszy. Deptak i okoliczne place zamieniają się w dywany kwiatowe o kompozycjach zmieniających się każdego roku. Starannie pielęgnowane, aby pozostać we wspomnieniach z pobytu w uzdrowisku ( oczywiście w sezonie letnim) zachęcają do ponownego odwiedzenia w tym okresie Ciechocinka i spacerów po deptaku i pomiędzy tężniami solankowymi.

Na spotkanie z ciekawą historią Ciechocinka każda pora roku w czasie spacerów po tym urokliwym kurorcie jest dobra ale aby poczuć jego czarowny wygląd wspa- niałej uzdrowiskowej części kurortu wraz z kwiatowymi kompozycjami placów i skwerów należy wybrać porę letnią. 
Zbyszek Mat

Wróć do spisu treści