travelmatszczecin

Przejdź do treści

TRANSLATOR


... w parkach i ogrodach Prenzlau

... w parkach i ogrodach Prenzlau

... w parkach i ogrodach Prenzlau

... w parkach i ogrodach PrenzlauWielka wystawa ogrodowa  13.IV - 06.X. 2013


Prenzlau – miasto nad wodą, obchodzi w 2013 roku “zaślubiny miasta i jeziora”, i z tej okazji miasto zaprasza Wszystkich na spacer przez zorganizowaną wystawę ogrodniczą w obrębie miasta. W ramach tej wystawy powstały różnorodne ogrody tematyczne w parku nad jeziorem. Ogrody tematyczne oczarowują odwiedzających i pokazują wysoki poziom regionalnego ogrodnictwa.
Ogrody tematyczne mają kształt okręgu o wielkości 120- 180m² otoczonego żywopłotem. Pod hasłem „Zielona Radość” zrealizowano 12 ogrodów, bo mówi się, że liczba 12 jest symbolem doskonałości, czego przykładem jest - 12 miesięcy w roku, 12 cykli księżycowych i 12 znaków zodiaków.Każdy ogród tematyczny opiera się nad współpracą architekta krajobrazu i firm ogrodniczych i według organizatorów powstałe ogrody pozostaną w mieście także po zamknięciu wystawy.
W Prenzlau wybudowano w 2013 roku duży park w ramach projektu Landesgartenschau.  W polskiej wersji językowej określanego „wystawa ogrodnicza”.
W ramach projektu powstał ogromny 13 hektarowy park z ogrodami tematycznymi, kawiarniami, halami wystawowymi, ścieżkami rowerowymi i dostępem do jeziora. Od kwietnia 2013 roku park ten będzie dostępny dla zwiedzających a cała „wystawa” będzie miała charakter stały.    Brandenburska wystawa ogrodnicza rozpoczęła się 13 kwietnia i trwać będzie do 6 października 2013. Po tym okresie przekształci się w park miejski zachowując nadal swój parkowo-ogrodowy charakter.

Zbyszek Mat


Wróć do spisu treści