- travelmatszczecin

Przejdź do treści
Roche
Ulotka edukacyjna Accu-Chek "Aktywność fizyczna w cukrzycy"

Warto przeczytać !!! Kliknij !!!


20% przypadków cukrzycy wykrywanych jest w czasie badań u lekarza okulisty


Warto przeczytać.
Warto wykonać.


O naszym spotkaniu Panorama 7
Nr 4 (483) Rok XXI -20 lutego 2014


Przeczytaj ten artykuł !!!!!


! Warto pomagać !
Jeżeli cukrzyca "pokochała nas aż do śmierci" to może warto „zadbać" i o nią
- bo przecież świat jest taki piękny.
Cukrzyca  typu I i II
Jedne z najlepszych " leków"  bez recepty w leczeniu cukrzycy.

W naszym „słodkim” świecie rozmawiając o „ sposobie na życie” z cukrzycą dzisiejsze spotkanie zaczniemy od krótkiej rozmowy o naszej aktywności fizycznej. Wg badań naukowych nasza aktywność fizyczna może zapobiec lub opóźnić rozwój cukrzycy II stopnia, a i w obu typach cukrzycy typu I  i typu II  na pewno umiejętnie stosowana aktywność fizyczna, zmniejsza ryzyko powikłań związanych z cukrzycą i pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.

Ale!!!! Ale!!!

Przed rozpoczęciem wykonywania określonych ćwiczeń fizycznych, spacerów, uprawiania sportu zawsze porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym i on Ci powie, jakie formy aktywności fizycznej są dostępne dla Ciebie, jak organizować swoją „aktywność” i jak zachować się w „niekomfortowych” sytuacjach, dostosować posiłki i umiejętnie korzystać z proponowanej formy aktywności..


Na poprzednim spotkaniu p.
Beata Stepanow –pielęgniarka diabetologiczna udzielała nam porad jak dobierać obuwie, jak dbać o nasze stopy. Do tych tematów powrócimy w czasie naszych następnych spotkań i kiedy będziemy rozmawiali o problemie „stopy cukrzycowej”.
Proszę spojrzeć na panelu obok
: Roche - Ulotka edukacyjna Accu-Chek "Aktywność fizyczna w cukrzycy" – i jeszcze raz przeczytać o zalecanych formach aktywności fizycznej, odziaływaniu fizjologicznym i ograniczeniach stosowania aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy. Lekarz Ci wskaże właściwy sposób realizacji tego kierunku terapii cukrzycowej.
Ale przecież to wszystko to tylko przypomnienie tego, co Państwo wiedza i stosują, na co dzień.
Przed wykładami p. prof.
dr. hab. nauk medycznych Leszka Czupryniaka - "Cukrzyca typu I i typu II, zapraszam na krótki spacer po naszej Puszczy Bukowej.

! To od Nas zależy co robimy ze swoim życiem !

Jak żyć z cukrzycą typu 1
prof.
dr. hab. n. med. Leszek Czupryniak

Jak żyć z cukrzycą typu 2
prof.
dr. hab. n. med. Leszek Czupryniak

Cukrzyca to choroba interdyscyplinarna -
prof. dr. hab nauk medycznych Leszek Czupryniak.


Ja to wszystko spisałem, ale opis naszych klubowych dyskusji na naszych spotkaniach złożę w naszym "Skarbczyku  Dyskusji Koła Diabetyków". Problemy, tematy dyskusji i sprawy (nieraz osobiste) w których potrafiliśmy pomóc lub tylko podpowiedzieć nie będę opisywał na otwartym forum.
Ale aby zrekompensować brak tych opisów ze spotkania zapraszam na spacer :


Wróć do spisu treści