travelmatszczecin

Przejdź do treści

             ! Sprawdź czy i Ty jesteś z nami !! Jedz mniej tłusto, ponieważ pokarmy bogate w tłuszcze nasycone przyczyniają się do chorób serca.! Jedz mniej przetworzonych węglowodanów takich jak biały chleb, ziemniaki itp.! Przestrzegaj zasady spożywania regularnie posiłków.! Kontroluj wielkość spożywanych posiłków.! Jedz różnorodne posiłki, aby dostarczyć wszystkich składników odżywczych, dobrze jest spożywać w każdym posiłku warzywa i owoce.! Jeśli masz nadwagę spróbuj zrzucić zbędne kilogramy.! Doprowadź do normy swój poziom cholesterolu poprzez dietę, leki oraz aktywność fizyczną.! Staraj się utrzymywać poziom cukru w granicach normy.


Prof.dr. hab. nauk medycznych
Leszek Czupryniak


Prof. zw. dr hab. Jan TatońDrodzy "Słodcy".  Nie Jesteście Sami !!!.
"Diabetycy z "Żółtka" są z Wami.

Naszą stronę internetową chcemy przygotowywać z dżwiękiem, bo łatwiej jest wysłuchać
szczególnie nam oczywiscie ze starszym cukrzycowym stażem, komentarza dżwiekowego niż czytać tekst na ekranie komputera.
Bardzo prosimy o wyrażanie swoich opinii, propozycji nowych tematów o których powinniśmy rozmawiać na powstającym "forum" oraz poprzez stronę kontaktową - "Kontakt".
Możesz pomóc, chcesz pomóc - przyjdż, porozmawiamy. Jestesmy otwarci na wszystkie propozycje i na Wszystkich. Zapraszamy, czekamy.
                                            Ze słodkim pozdrowieniem

                                                   Alicja Dawidowicz! Warto pomagać !
Jeżeli cukrzyca "pokochała nas aż do śmierci" to może warto „zadbać" i o nią
- bo przecież świat jest taki piękny.


Dieta ? - czy wiem co jem ... ?

       Strona w budowie, ale "powoli, jak żółw ociężale, ruszyła nasza "cukrzycowa maszyna" po torach naszego problemowego życia" - a więc zanim doczeka sie swojej kolejki na wjazd do stacji " Nasza Cukrzyca" - posłuchajcie Państwo o najwspanialszej "dajet" napisanej przez Mistrza Kabaretu, ostrego spojrzenia na rzeczywistość, humoru i Mistrza cietej riposty - Wojciecha Młynarskiego - "Ada Borek - Rap w sprawie diety".

Ale dalej bedzie już poważnie i wcale nie " pustelnicze pożywienie ", korzonki, żabki i ślimaczki. W tym "dajet" Wojciecha Młynarskiego jest jednak też dużo prawdy. A dla Nas - "Wiem co jem i wiem ile jem".

Wróć do spisu treści